LipjaniPress

TAKIM I SEKRETARIATIT TË GRUAS AKTIVISTE TË LËVIZJES VETËVENDOSJE NË LIPJAN

Lipjani

Angazhimi i gruas aktiviste është i domosdoshëm në përpjekjen për ndryshime politike e shoqërore në vend.
Lëvizja VETËVENDODJE! ështe hapësira politike, por edhe koncepti i vetëm politik e organizativ që e mundëson një gjë të tillë. Këtë e dëshmoi edhe takimi i sotëm me vajzat dhe gratë aktiviste.
Takimet e tilla do të vazhdojnë edhe më të fuqishme. Kontributi jonë është i pazëvëndësueshëm./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Press Lipjani

Nëndega e PDK-së në Dobrajë të Madhe mbështetet fuqishëm koalicionin PDK-AAK-NISMA dhe të tjerët(FOTO)

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Sot dita e fundit e kualicionëve zgjedhore sapo u lidh një Kualicion zyrtarisht

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress
Skip to toolbar