LipjaniPress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

Sport Football

Talenti kosovar nga qyteti i Lipjanit, Arlind Ademi është larguar nga skuadra gjermane SV Waldhof Mannheim II.

Ai është transferuar tek ekipi austriak që bën gara në Ligën e tretë, FC Kufstein, transmeton Indeksonline.

Trajneri i FC Kufstein është, Wolfgang Schellenberg që në të kaluarën kishte zbuluar talent si Lars Bender, Kevin Volland dhe kosovarin, Besar Halimi.

Ademi luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe ka bërë disa paraqitje për grupmoshat u19 të kombëtares së Kosovës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Gjeniu i shahut, vetëm 12 vjeç “Mjeshtër i Madh”

Granit

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Granit

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Tifozët e Ulpianës mesazh lojtarëve: Na nderoni nesër, fikne Dritën

Granit
Skip to toolbar