LipjaniPress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

Lajme

Zyra për vërtetimet e Veteranëve pritet të funksionalizohet këtë të hënë. Kjo zyre do të lëshoj vërtetime për 3 mijë e 600 qind të cilët kanë mbetur pa marrë pensione tash e sa muaj.
E njëjta zyre për 60 ditë do të mbyll procesin e vërtetimeve të veteranëve.

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, për televizionin se të hënën pritet që kjo zyre të startojë më lëshimin e vertetimeve për veteranët që kanë mbetur pa u pajisur ende si shkas i kësaj zyre.

Gucati ka folur edhe për pastrimin e listave nga prokuroria. Ai ka thënë se disa raste i ka trajtuar prokuroria.

Ndërsa për fryrjen e listave ka fajësuar hierarkinë ushtarake dhe politikën.Ndiqeni të plotë kronikën e përgatirut nga gazetarja Laureta Thaçi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Aksident dy vetura tek semaforat në Lipjan tre persona të lënduar,(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar