LipjaniPress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

Lajme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, në fjalimin e saj ku pritet të votohet mocioni për rrëzimin e qeverisë “Mustafa” tha se nuk do të flas për të arrituar e qeverisë e as dështimet, e as për opozitën që për shumë kohë e dëmtoj imazhin e Kosovës.

Tërmkolli tha mocioni që e ka ngrit opozita është formal dhe po me vjen keq që keni rënë në kurthën e tjetër kujt, edhe PDK ka drejt të bëjë mocion por edhe LDK-ja, pavarësisht marrëveshjeve.

“Pozitë e mjerueshme PDK-ja mu mshef mas opozitës nëse ka vendos të bëjë mocion ta thotë hapur”- ka thënë Tërmkolli.

Tërmkolli gjatë fjalimit ka thënë se ka probleme të vazhdueshme sepse ka 4-5 muaj që kryetari i Kuvendit nuk po i udhëheq seancat përvec ndonjë mik kur vie, dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu.

“Deputetet e PDK-së po e bojkotojnë Kuvendin dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, ministrat nuk po marrin pjesë në Qeveri po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu”. Tha Tërmkolli në seancë./Gazeta Express

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress
Skip to toolbar