LipjaniPress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

Lajme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, në fjalimin e saj ku pritet të votohet mocioni për rrëzimin e qeverisë “Mustafa” tha se nuk do të flas për të arrituar e qeverisë e as dështimet, e as për opozitën që për shumë kohë e dëmtoj imazhin e Kosovës.

Tërmkolli tha mocioni që e ka ngrit opozita është formal dhe po me vjen keq që keni rënë në kurthën e tjetër kujt, edhe PDK ka drejt të bëjë mocion por edhe LDK-ja, pavarësisht marrëveshjeve.

“Pozitë e mjerueshme PDK-ja mu mshef mas opozitës nëse ka vendos të bëjë mocion ta thotë hapur”- ka thënë Tërmkolli.

Tërmkolli gjatë fjalimit ka thënë se ka probleme të vazhdueshme sepse ka 4-5 muaj që kryetari i Kuvendit nuk po i udhëheq seancat përvec ndonjë mik kur vie, dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu.

“Deputetet e PDK-së po e bojkotojnë Kuvendin dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, ministrat nuk po marrin pjesë në Qeveri po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu”. Tha Tërmkolli në seancë./Gazeta Express

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Në kujtim të përvjetorit të Masakrës së Reçakut

lipjanipress

Pas njohjes, Hoxhaj viziton Singaporin për bashkëpunim ekonomik(VIDEO)

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress
Skip to toolbar