Lipjanipress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

Lajme

Në Bruksel, ku këtë mbrëmje vazhdon dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, ka nisur takimi në mes të Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe delegacionit kosovar.

Ndryshe nga herët e tjera, në këtë rreth bisedimesh, Kosova përfaqësohet nga presidenti dhe kryeministri.

Zëdhënësja e BE’së, Maja Kocijancic, ka publikuar një fotografi ku shihet Mogherini me Presidentin Hashim Thaçi, dhe kryeministrin Isa Mustafa. /Express

Facebook Comments

Related posts

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli