LipjaniPress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur rrëzimin e murit në veri të Mitrovicës, si rezultat të dialogut me palën serbe.

“Muri ndarës tek ura në Mitrovicë tashmë është rrënuar. Pajtohem me Federica Mogherinin, ne duhet të punojmë për ndërtimin e urave, e jo të mureve”, ka shkruar Presidenti në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

“Dialogu funksionon”, ka thënë Thaçi, duke iu referuar bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. /Express

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

lipjanipress
Skip to toolbar