LipjaniPress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me të cilin thotë se do të bisedojnë për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe komisionit Europian, për liberalizimin e vizave dhe të ardhmen e FSK’së

Thaçi në Facebook ka treguar se është rrugës për Bruksel. Atje do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me kryetarin e Parlamentit Europian, Antonio Tajani dhe me presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker.

“Do të bashkëbisedojmë për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Komisionit Evropian, për jetësimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe për të ardhmen e FSK-së”, ka shkruar Thaçi.

Ai ka thënë se Bashkimi Evropian dhe NATO janë destinacionet e vetme të Kosovës.express//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Shefi i NATO’s: Do t’i rezistojmë ndikimit rus në Ballkan

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress
Skip to toolbar