LipjaniPress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Lajme

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka komentuar stagminin e dy partive që po pretendojnë ta formojnë qeverinë e re.

I pyetur nga Indeksonline se në rast se Kurti nuk arrinë t’i bëjë numrat për formimin e Qeverisë, a do të mund që mandatarin e dytë t’ua jap LDK-së së Isa Mustafës, Thaçi se ka përjashtuar si mundësi.

Kosova edhe gjatë nuk do të jetë e bllokuar por e theksoj edhe njëherë do shikojmë të gjitha mundësit e variacioneve politike që kanë adresë të partive politike në përgjegjësi të tyre të respektimit të vullnetit të qytetarëve por edhe të përgjegjësive kushtetuse dhe ligjore, të gjithë qytetarët që kanë votuar duhet t’i respektojmë, dhe natyrisht jo vetëm të një adrese poltike, vazhdojë të besoj fuqishëm se jemi në drejtimin e duhur në mënyrë që të vazhdojmë implementimin e prioriteve që kemi si shtet i Kosoves qoftë liberalizimi i vizave qoftë e ardhmja euroatlantike.”/Indeksonline/.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për krime lufte ndaj një personi

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

Nipi i Adem Jasharit ia ktheu pushkën KFOR-it (Video)

lipjanipress

Darmanovic: Bëhemi pjesë e NATO-s në fund të majit

lipjanipress

Serbia falënderon Vatikanin që s’e njeh Kosovën

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar