LipjaniPress

Tigrat ftojnë të gjithë nesër në përkrahje të Ulpianës

Football

Grupi i tifozëve “Tigrat” i ftojnë të gjithë që të jenë nesër në stadiumin “Sami Kelmendi” në përkrahje të Ulpianës në ndeshjen me Dukagjinin.

Ata bëjnë thirrje që të tregohet maturi e lartë në sjelljen e tifozëve lipjanas, teansmeton Ulpianapress.

Tutje “Tigrat” theksojnë se do të jenë në numër të madh në përkrahje të bardhekaltërve dhe presin edhe nga qytetarët e tjerë të jenë të pranishëm në « Sami Kelmendi ».

Postimi i plotë:

Falenderime gjithekujt, pike ne Sami Kelmendi askujt.

Te dashur qytetare, sportdashes dhe ju te respektuar tifoze te klubit, gjendja ne te cilen eshte duke kaluar klubi yne nuk eshte e mire, vendi i parafundit nuk i takon Ulpianes, dhe ne besojme qe vetem deri neser do te jemi ne kete pozite, sepse me perkrahjen e te gjitheve, Ulpiana se shpejti do te filloi kendelljen dhe jemi te bindur qe edhe rezultatet nuk do te mungojne.
Neser i bejme konak Dukagjinit, dhe piket e ketij dueli jane jetike per klubin tone, pasi qe na nxjerrin nga zona e ftohte ne tabele.
Dhe sigurisht qe do te jemi aty per ta perkrahur Ulpianen tone, mirepo kerkojme edhe nga ju qe te jeni prezent neser ne Sami Kelmendi ne perkrahje te Ulpianes.
Neser me shume se kurr klubit i nevojitet perkrahja, dhe ne se bashku me ju do jemi ere shtyse drejt sukseseve te reja ne eliten e futbollit Kosovar.
Suksesi eshte rezultat i tri fjaleve, durim, pune dhe shprese.

Suksese Ulpiana jone e shenjte, me ty deri ne pafundesi.
Se bashku ja dalim
Forca KF Ulpiana 🤍💙

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arbëria me përmbysje fiton në dramën ndaj Ramiz Sadikut

Granit

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

Tetova ik: Tifozët e Ulpianës kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit

Granit

Ulpiana ‘thyen mallkimin’, fiton pas 9 ndeshjeve

Granit

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

Ulpiana me gjest fantastik, i liron tifozët nga pagesa e hyrjes për ndeshjen me Dritën

Granit

Debutim ëndrrash për Gashin, Arbëri shkëlqen në ndeshjen e parë

Granit

Travel Update – Detroit named second best city for 2018 travel destinations

lipjanipress

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Tifozët e Ulpianës mesazh lojtarëve: Na nderoni nesër, fikne Dritën

Granit

Gjeniu i shahut, vetëm 12 vjeç “Mjeshtër i Madh”

Granit

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Granit
Skip to toolbar