LipjaniPress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Lajme

Avokati, Tomë Gashi, ka shprehur bindjen e plotë se ish kryeministri i Kosovës dhe njëherësh lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të jetë i lirë në mesin e muajit prill dhe do të kthehet në Kosovë.
Ai një pjesë të fajit në neglizhimin e këtij rasti i ka vënë edhe institucioneve të Kosovës. Madje, thotë se ligjërisht janë tejkaluar afatet e përcaktuara për shtyrje të vendimit.

Gashi në emisionin “Fakt Plus”, ka folur edhe për procesin e gjykimit ndaj aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për të cilin gjykim thotë se është stërzgjatur dhe është gjykim politik,njofton Gazeta “Express”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në vizitë Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj

lipjanipress
Skip to toolbar