LipjaniPress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

Lajme Lipjani

Sot ne mengjes te rinjet dhe te rejat e fshatit ju bashkuan iniciatives se thirrur nga menaxhuesit e faqes “Topliqan” ne Facebook.
Leotrim Banulla u emerua udheheqes i aksionit Humanitar “Topliqani per Sejdiun”, Gentiana Hoxha kordinatore e menjeher shume te reja e te rinje te tjere ju bashkuan aksionit dhe ndihmuan ne tubimin e te hollave.

Fshati Topliqan mbetet shembull i mire i organizimit te rinis duke pasur parasysh edhe gjendjen momentale te pandemis. Per me pak se 12 ore jane mbledhur 2765€ te cilat pak kohe me pare edhe u jane dorezuar personalisht familjes nga grupi organizativ. Dhashte zoti qe shembulli i fshatit Topliqan te ndjeket edhe nga fshatrat e tjera, e shume shpejt te mbledhet shuma e nevojshme per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Falenderimi kryesor eshte per te gjithe fshataret e fshatit Topliqan te cilet ne kete muaj te shenjet kontribuan me mundesit e tyre per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Nje falenderim i veqant per Gazmir Gashin, Edit Peqanin, Biondina e Biondin Matoshin, Mirjeta Daka edhe Shkodrane Daka, Milot Matoshi, Egzon Peqani Shkodran Lladrovci e per te gjithe te tjeret.//facebook.com/topliqan.lipjan

(Ju kerkojme falje te gjitheve per ndonje gabim te mundeshem.)

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Izraeli: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress
Skip to toolbar