LipjaniPress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

Lajme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka nënshkruar sot një urdhër ekzekutiv, për ta larguar SHBA-në nga marrëveshja tregtare për Partneritet Trans-Paqësor (TPP).

Kjo marrëveshje tregtare ishte nënshkruar nga 12 vende dhe mbulonte 40% të ekonomisë botërore, transmeton Express.

Ky urdhër ishte pjesë e një serie urdhrash ekzekutiv të planifikuar për sot nga Trump, për të filluar përmirësimin e politikave tregtare të SHBA-së.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me përfaqësues të Programit Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD)

lipjanipress

Presidentja kroate mohon rritjen e mbështetjes për fashizmin

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Demostratat studentore të vitit 1981(FOTO)

lipjanipress

Kosovari akuzohet nga Erdogan për shkak të lidhjeve të afërta me Gulenin

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress
Skip to toolbar