LipjaniPress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit gjatë ditës së sotme nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e seancës së tretë më radhë.

Kryesuesi Azemi fillimisht ka bërë prezantimin e (5) këshilltarëve të rinjë të cilët sot dhanë betimin e tyre. Ky grup prej pesë këshilltarëve të rinjë përbëhej nga: Naim Jahiri në vend të Rasim Hasanit nga radhët e LDK-së, Ramadush Tasholli në vend të Avni Ollurit nga radhët e LDK-së, Majlinda Sylejmani në vend të Vlora Limani – Hajnunit nga radhët e LDK-së, Fehmi Rexhepi në vend të Lulzim Qerimit nga PAI si dhe Bashkim Budakova në vend të Fitim Selimit nga radhët e AAK-së.

Në këtë seancë Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti ka kërkuar nga këshilltarët komunal që të aprovojnë propozimin e tij për zgjedhjen e nënkryetarit për Komunitete, Lulëzim Qerimi nga subjekti politik PAI.
Me të gjitha votat për, ky propozim u aprovua dhe Lulëzim Qerimi është zgjedhur nënkryetar i Komunës së Lipjanit për Komunitete.

Gjithashtu në këtë mbledhje të Kuvendit Komunal është aprovuar edhe propozim vendimi për themelimin e Komitetit për Politikë dhe Financa, propozim vendimi për themelimin e Komitetit për Komunitete, propozim vendimi për themelimin e KKSB-së. Propozim vendimi për themelimin e Komisionit vlerësues për dhënjën në shfrytëzim të pronës së paluajtëshme të Komunës së Lipjanit si dhe propozim vendimi për formimin e Komisionit të ankesave.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

Dorëhiqet gjeografi i vetëm nga Komisioni Qeveritar për Demarkacion [dokument]

lipjanipress

PËRLESHEN DY PERSONA NË LIPJAN ARRESTOHEN

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Struga me Ziadin Selën

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress
Skip to toolbar