LipjaniPress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

Lajme

Deputeti i pavarur, Ilir Deda dhe kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, kanë folur për udhëheqjen e subjektit të ri poltik, të cilën janë duke e krijuar.

“Gjysma e strukturës do të renditet në bazë të votës së qytetarëve dhe gjysmën tjetër në mënyrë demokratike do ta zgjedh partia”, ka thënë deputeti Deda.

Kusari – Lila në Rubikon ka thënë se Alternativa e Re do të ndryshojë nga partitë tjera sepse ajo dhe Deda nuk kanë qëllime individuale.

Ajo ka shtuar se zgjedhje e kreut të partisë do të jetë demokratike, dhe e pa rëndësishme në kuptimin e asaj se qëllimet do të jenë kolektive dhe jo individuale.

Ndërsa deputeti ka thënë se mund të mos jetë as ai e as Kusari – Lila në krye të Alternativës së Re.

“Alternativa” vjen si mungesë e një qeverisjeje e cila përfshin njerëz që bazën etike e morale e kanë prioritet, thotë Kusari Lila.

“Një mungesë e udhëheqjes e cila i merr dhe i përkthen ato në një qeverisje të përbashkët. Sot e kemi një qeverisje e cila nuk është e hapur dhe nuk përfshin njerëz që kanë bazën etike dhe morale të parën”, theksoi Kusari Lila.

Sipas saj, ideja nuk është veçse një parti tjetër politike në listë. /Express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Komisioni Parlamentar për Media dënon ashpër kërcënimet ndaj Berat Buzhalës

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress
Skip to toolbar