LipjaniPress

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Football Lajme

Merkato, investime por ende jo lojë… Ulpiana përballet me Malishevën me euforinë e madhe për të arritur një sukses që do t’i jepte shkëputje të lehtë nga zona e kuqe dhe për ti dhënë sinjal ekipeve tjera që klubi lipjanas po rikthehet tek rezultatet pozitive.

Por, në fushë shihet një skuadër që vetëm me idetë e futbollit nuk ka lidhje dhe e gjitha kjo i taksohet Edlir Tetovës, që asesi nuk po arrinë të kthehet tek rezultatet pozitive, pavarësisht fondit të pasur të lojtarëve në skuadër.

Pas një fillimi zjarr, me golin e shënuar nga Santos nga pika e bardhë, entuziazmi dhe bukuria nis të shuhet dhe Malisheva gjen rregullin, me dyshen lipjanase Gërbeshi dhe Ibrahimi që do t’a neutralizojnë komplet sulmin bardhekaltërt për pjesën e mbetur të ndeshjes.

Pas insistemit të pareshtur të Malishevës, gjithashtu edhe me gafën e Eminit, Shabanit i bëhet një dhuratë në zonën e Ulpianës, i cili me një goditje maestrale barazon shifrat në Lipjan.

Tetova hedh në fushë dhe Bebeton dhe Avdullin por nuk vjen goli i 2-1. Madje, Malisheva është më e rrezikshme…

Shtatë ndeshje pa fitore, vetëm 3 pikë të mbledhura: 3 gola të shënuara dhe 12 të pësuara.Ky është bilanci i Ulpianës të Edlir Tetovës në këto ndeshje të zhvilluara.

Një ecuri që nuk siguron as mbijetesën, kurse Tetova tani është në fije të perit!

Pas 20 javëve, Ulpiana mbetet në vendin e 8 me vetëm 19 pikë të grumbulluara dhe një ndeshje më shumë se Dukagjini i vendit të parafundit

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

NË POLICINË E KOSOVËS GRADOHEN 127 TOGERË

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress
Skip to toolbar