Lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

Lajme

Kanadezi Stephen Palmer, sot është veteran i ushtrisë, por vite më parë ai ishte pjesë e NATO’s në Kosovë.
Palmer , ishte pjesë e ushtrisë kanadeze, menjëherë pas luftës kishte shërbyer në rajonin e Drenicës në qytetin e Drenasit, i cili ishte një nga qytetet më të shkatërruara nga lufta.

Lidhja që ka krijuar me këtë qytet duket të jetë e fortë, pasi edhe pas kaq shumë vitesh ai e kujton përmes fotografive që i publikon në profilin e tij në rrjetet sociale, shkruan “Magazina.al”

Një foto të tillë ai e ka publikuar edhe këto ditë në facebook, ku shihet tabela e komunikacionit e cila tregon orjentimin mes Gllogovcit (tani Drenas) dhe Prishtinës.

Facebook Comments

Related posts

ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli