LipjaniPress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

Lajme

Ushtria siriane e ka krijuar një batalion të ri të përbërë vetëm nga të rekrutuarat femra, për të luftuar kundër ISIS-it, raportojnë mediat lokale.

Al Masdar News, që ia mban anën regjimit sirian, e ka postuar një video ku shihen dhjetëra femra duke kryer ushtrime ushtarake dhe kënduar këngë patriotike, transmeton Express.

Batalioni, i quajtur “Khansawat Sourita”, përbëhet nga rreth 150 femra nga qyteti Qamishli, i cili gjendet në veri të vendit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Malisheva në përkrahje të Ramush Haradinajt

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress
Skip to toolbar