LipjaniPress

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

Lajme

Kryeministri i Rumanisë Sorin Grindeanu këmbëngul se nuk do të dorëhiqet pavarësisht protestave dhe numrit rekord të atyre që po i bëjnë thirrje për largim.

‘Nuk do të dorëhiqem”, tha Grindeanu.

Një gjë të tillë mund ta bëjë vetëm parlamenti por ai aty e ka shumicën.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrjetet sociale vazhdojnë të përdoren për shpërndarje të ideologjive ekstremiste

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Shpend Ahmeti flet për jahtin, bëhet horë

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress
Skip to toolbar