LipjaniPress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

Lipjani

Ka përfunduar faza e dytë e strukturimit dhe themelimit të Pikave të lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan.
Për të përmbyllur këtë fazë të rëndësishme të shtrirjes dhe zgjerimit është organizuar një mbledhje me kryetarët e 26 pikave dhe 30 fshatrave e që përfshijnë mbi 70% të territorit ku Vetëvendosje! është prezent me strukturat e veta organizative.
Në mbledhje mori pjesë kryesia e Qendres dhe të gjithë kryetaret e pikave me ç’rast u diskutua gjërë e gjatë për këto pika të rendit të ditës:
Situata politike në vend dhe komunë pas prishjes së koalicionit, çështje organizative, pergatitjet për zgjedhjet lokale 2017 dhe vështrim mbi problemet infrastrukturore dhe identifikimi i problemeve në vendbanimet e Lipjanit.
Jemi dakorduar bashkë me kryetaret që në ditet në vazhdim ta rrisim angazhimin, ku kemi caktuar disa aktivitete, si: tubim me gra aktiviste me datë 08.04.2017, organizmin e mbledhjes së Këshillit të Qendrës nga ku ndër të tjera do të plotësohet edhe kryesia si dhe organizmin e një tubimi me qytetarë ku do të marrin pjesë edhe deputetë të Kuvendit të Kosovës./Lipjanipress.com//

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Këshilltarët e PDK-së,AAK-së dhe PSDK-së, thërrasin seancë të jashtëzakonshme

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress
Skip to toolbar