LipjaniPress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

Lajme Maqedoni

Pas tragjedisë në Kërçovë, ku 4-vjeçari humbi jetën pas kafshimit nga qentë, Shoqata për Mbrojtje të kafshëve paralajmëroi se ka filluar helmimi masiv i qenve në gjithë Maqedoninë, transmeton Gazeta Express.

“Ne si shoqata për mbrojtje të kafshëve shprehim shqetësim të madh që pas fatkeqësisë së katërvjeçarit, qytetarët masovikisht paralajmërojnë helmim dhe mbytje të kafshëve pa pronarë. Helmimi bëhet në disa qytete dhe fshatra, që do të thotë se bëhet në mënyrë të sinkronizuar dhe të harmonizuar nga institucionet. Sot deri te ne ka arriur një inçizim, ku shihen dy persona duke hedhur helm për të mbytur kafshët e vogla. E dimë se pas kësaj qëndron plan dhe organizim dhe dyshojmë te komunat”, thuhet mes tjerash në kumtesën e shoqatës për mbrojtjen e kafshëve.

Nga kjo shoqatë apelojnë të mos keqpërdoren tragjeditë personale për të mbytur kafshët.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Janë bërë hit në internet, por e vërteta për to është shokuese

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Fillon sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Maqedonisë

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress
Skip to toolbar