LipjaniPress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

Lajme

Në 18 vjetorin e masakrës së Rezallës së Skënderajt, është mbajtur ceremonia përkujtimore.
Këtu morën pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli si dhe deputetë dhe udhëheqës të qeverisjes lokale, njofton Klan Kosova.

Në fjalën e rastit kryeparlamentari Kadri Veseli tha se këta të rënë janë meritorë të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, të cilët duhet të kujtohen gjithmonë.

E kryetari i Organizatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, tha se institucionet kompetente duhet të luftojnë për gjetjen e të zhdukurve dhe se këta nuk duhet të lihen në harresë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Stoltenberg beson që Mali i Zi së shpejti bëhet anëtar i NATO-s

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

Takime “urgjente” për Kosovën në Serbi

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me përfaqësues të Programit Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD)

lipjanipress
Skip to toolbar