LipjaniPress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

Lajme

Në 18 vjetorin e masakrës së Rezallës së Skënderajt, është mbajtur ceremonia përkujtimore.
Këtu morën pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli si dhe deputetë dhe udhëheqës të qeverisjes lokale, njofton Klan Kosova.

Në fjalën e rastit kryeparlamentari Kadri Veseli tha se këta të rënë janë meritorë të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, të cilët duhet të kujtohen gjithmonë.

E kryetari i Organizatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, tha se institucionet kompetente duhet të luftojnë për gjetjen e të zhdukurve dhe se këta nuk duhet të lihen në harresë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Banka Ekonomike dhuron donacion për SOS Fshatrat e Fëmijëve

lipjanipress

Çka po ndodh, blindohet Moska me trupa, raketa dhe avionë

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Kongresisti Rohrabacher i shkruan Nikoliqit: Këmbeni territoret me Kosovën (Dokument)

lipjanipress

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

lipjanipress
Skip to toolbar