LipjaniPress

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar anëtarin e ri të Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, n​ë cilësinë e përfaqësuesit të Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Veselinoviq në këtë detyrë është emëruar në vend të Nenad Rikallos, që ka marrë postin e ministrit të Bujqësisë në Qeverinë Haradinaj.

Presidenca ka njoftuar se këtë vendim i pari i vendit e ka marrë duke u bazuar në nenin 139, paragrafi 4 i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në nenin 61 dhe 62 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, si dhe në propozimin e Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Anëtari i ri i Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, sot ka dhënë betimin para presidentit Thaçi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

lipjanipress
Skip to toolbar