LipjaniPress

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar anëtarin e ri të Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, n​ë cilësinë e përfaqësuesit të Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Veselinoviq në këtë detyrë është emëruar në vend të Nenad Rikallos, që ka marrë postin e ministrit të Bujqësisë në Qeverinë Haradinaj.

Presidenca ka njoftuar se këtë vendim i pari i vendit e ka marrë duke u bazuar në nenin 139, paragrafi 4 i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në nenin 61 dhe 62 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, si dhe në propozimin e Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Anëtari i ri i Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, sot ka dhënë betimin para presidentit Thaçi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Musliu: UNMIK ka procesverbale ku Lumezi thotë se nuk e ka provimin e jurisprudencës

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Banka Qendrore e Kosovës paralajmëron qytetarët të kenë kujdes me Bitcoin!

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress
Skip to toolbar