LipjaniPress

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

Shneta

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike.
Kjo recetë e publikuar në artikull bën mrekulli me këto sëmundje dhe është fare e thjeshtë. Kërkon vetëm 3 përbërës që gjenden në çdo familje. Përveç se është e thjeshtë ajo nuk ka shumë kosto.

Qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera. Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 hudhra, një gotë ujë. Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni hudhrat dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.

Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kollës, pagjumësisë, tuberkulozit etj. Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

Formula që kalkulon se sa i gjatë do të jetë fëmija juaj

lipjanipress

Pasi t’i shihni 5 përbërësit rrënqethës që përdoren për parfumet luksozë, kurrë më nuk do t’i përdorni (Foto)

lipjanipress

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabis

lipjanipress

Detergjenti i rrobave dëmton sytë dhe na rrezikon shëndetin…

lipjanipress

Këto fruta ndihmojnë për aknet, anemia, astma, hemorroidet, herpesin, celulitin,..…

lipjanipress

Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress
Skip to toolbar