LipjaniPress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

Lajme Lipjani

Në rrjetin social të facebookut shkruan Selatin Retkoceri

Procedurat e anëtarsimit dhe numri i madh i qytetarëve në selinë e Vetëvendosjes kanë krijuar rend të gjatë në korridorin e gjatë ku gjenden tri zyrat e Lëvizjes. Kryesia e VV-së, shtabi dhe kandidatët për asamblenë komunale janë mobilizuar të kryejnë anëtarsime edhe nëpër pika të Vetëvendosjes. Samire Dulla në piken e Magurës vetëm sot ka anëtrsuar më shumë se dyzet anëtar-e të rinjë e të reja në VETËVENDOSJE. Inkurajues është fakti që shumica prej anëtarve ishin vajza dhe gra. Më shumë se 100 anëtarësime kanë ndodhur vetëm sot nga Lipjani, Gadimja, Llugaxhia, Janjeva, Shala, Ribari i Madh, Dobraja e Madhe, Konjuhi, Gllogovci, Kraishta, Babushi i Muhaxherëve, Poturovci, Torina, Topliqani e Jeta e Re, në pamundësi për të ju publikuar emrat edhe pse ishte kërkesa e tyre po ju postojmë vetëm disa fotografi të shkrepura nga aktivistët tanë. Sa ma shumë presion dhe shantazh që po bëhet nga aktivist të LDK-së dhe ate në orët e vona të natës, aq ma shumë po shtohet turma e qytetarëve drejt VV-së. Faleminderit qytetar-e që keni zgjedhur VETËVENDOSJEN./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Rrëfimi i qytetarit që u detyrua t’i japë zyrtarit qeveritar 20 mijë euro për të hequr një lëndë nga gjykata (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar