LipjaniPress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

Lajme Lipjani

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare me Malin e Zi.
Vetëvendosje bën të ditur se paralelisht me të, në emër të grupit parlamentar kanë bërë kërkesën edhe për thirrjen e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Sipas VV-së, padrejtësisht, deputetët e Kuvendit nuk patën mundësi asnjëherë që ta diskutojnë atë raport profesional në të cilin dëshmohet se marrëveshja e nënshkruar nga Hashim Thaçi cenon rëndë integritetin territorial dhe dëmton interesat strategjike dhe ekonomike të Kosovës.

“I bëjmë thirrje kryetarit të Kuvendit që sa më parë ta thërrasë mbledhjen e Kryesisë dhe ta vendosë për diskutim në seancë plenare kërkesën për debatin parlamentar lidhur me Raportin e përgatitur nga Komisioni aktual”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress
Skip to toolbar