LipjaniPress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

Lajme Lipjani

Një vajzë është goditur nga vetura zyrtare e cila po drejtohej nga M.Q derisa po kalonte në shtegun për këmbësor në semafora. Rasti ka ndodhur në rrugën “Lidhja Prizerenit”, përkatësisht te semaforat.

Mësohet se vajza B.SH nga fshati (Kraishtë) ka marrë disa lëndime, por është jashtë rrezikut për jetë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i veturës zyrtare duke e marr të lënduaren dhe ka derguar në emergjencen e lipjanit.

Një qytetar i cili ka fotografuar rastin ka treguar për LipjaniPress se vetura zyrtare ishte paksa për ngut si duket as që ka verejt këmbesorin duke kaluar në zebra te semaforët.

Raste të tilla kur veturat dalin përtej zebrave dhe presin fare pranë kryqëzimit duke rrezikuar edhe të tjerët, në mënyrë që t’u ikin tollovive dhe pritjeve të gjata, ndodhin shpesh në qytet, shkruan LipjaniPress.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar