LipjaniPress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

Lajme Lipjani

Një vajzë është goditur nga vetura zyrtare e cila po drejtohej nga M.Q derisa po kalonte në shtegun për këmbësor në semafora. Rasti ka ndodhur në rrugën “Lidhja Prizerenit”, përkatësisht te semaforat.

Mësohet se vajza B.SH nga fshati (Kraishtë) ka marrë disa lëndime, por është jashtë rrezikut për jetë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i veturës zyrtare duke e marr të lënduaren dhe ka derguar në emergjencen e lipjanit.

Një qytetar i cili ka fotografuar rastin ka treguar për LipjaniPress se vetura zyrtare ishte paksa për ngut si duket as që ka verejt këmbesorin duke kaluar në zebra te semaforët.

Raste të tilla kur veturat dalin përtej zebrave dhe presin fare pranë kryqëzimit duke rrezikuar edhe të tjerët, në mënyrë që t’u ikin tollovive dhe pritjeve të gjata, ndodhin shpesh në qytet, shkruan LipjaniPress.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

“Ora e Tokës – Earth Hour” për herë të tetë shënohet edhe në Kosovë.

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress
Skip to toolbar