LipjaniPress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

Lajme Maqedoni

VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që nuk kanë aprovuar kontrolle te zyrtarët e lartë të kësaj partie që të mos i nënshtrohen presionit që vjen nga Zoran Zaevi dhe Katica Janeva. Nga partia e Nikolla Gruevskit thonë se Prokuroria Speciale Publike është bërë ortake me LSDM-në dhe punon sipas diktatit të selisë së LSDM-së.

“Janeva dhe Prokuroria Speciale pa kurrfarë turpi u rreshtuan me kriminalitetin dhe për të dytën herë e falën Zoran Zaevin. VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që të mos u nënshtrohen presioneve që janë rezultat i frustrimeve. Me tërheqjen e lëndës “Puçi” dhe faljen e kriminelit Zaev, Katica Janeva e pezulloi edhe arsyen themelore për ekzistimin e Prokurorisë Speciale”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Adem Grabovci në Gjykatë, po merret në pyetje për rastin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress
Skip to toolbar