LipjaniPress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

Lajme

Zakonisht takime të tilla ndodhin në Beograd ku përfaqësuesit e Lista Srpska udhëtojnë atje. Por, kësaj here Vucic, sipas njoftimeve të mediave serbe, do t’i takojë ata në Rashkë, ku ditë më parë ishte ndaluar treni i nisur nga Beogradi.

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic do të takohet sot pasdite në Rashkë me përfaqësuesit politikë serbë nga Kosova. Takimi thuhet se do të mbahet në barakën e Stefan Nemanj në ora 17:00, shkruan Tanjug, transmeton Express.

Takimi thuhet se është urgjent, në të cilin do të bisedohet për Kosovën.

Dje, ishte mbajtur raundi i dytë i dialogut në mes të Prishtinë dhe Beogradit në nivel të lartë në Bruksel.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

AKR deri nesër vendos se me kë do të bëjë koalicion

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Drejtori i Klinikës: Vllasi jashtë rrezikut, aktualisht s’ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike

lipjanipress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Serbia falënderon Vatikanin që s’e njeh Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar