LipjaniPress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

Lajme

“Jo çdo send tjetër prej asaj që ju keni planifikuar ju nuk mund të merrni asnjë nga të cilat nuk mund të rrëmbeni,” u tha ai gazetarëve në Sarajevë, ku nesër do të marrë pjesë në një samit të Kryeministrit të Ballkanit Perëndimor.

I pyetur nëse përfaqësuesit e Prishtinës do të folin për këtë temë, tha ai, “çfarë të bisedohet me ta në lidhje me të.”kurir.rs

“Ata kanë nevojë për të bërë ndonjë gjë për të na provokuar”, ka thënë Vucic, duke shtuar se ajo është e kotë për të bërë atë që bëjnë ata.

Ai gjithashtu tha se nuk ishte i sigurt se Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa doli me një vendim për konfiskimin e pasurisë, apo se nuk është e sigurt se kjo është “ideja e tij brilante”, sepse, siç thotë ai, autoritetet e Prishtinës gjithmonë shmangen kur flitet në lidhje me pronën.

“Si një goditje e stilolapsi ne tani i kemi rrëmbyer. Nuk keni rrëmbyer asgjë. Kjo është ajo që ju vetë keni shkruar nuk ka kuptim. Edhe unë mund ta shkruaj, kur të vizatoj një kali të jetë kali, dhe nuk duket si kali, më shumë si një shtëpi dhe një vezë se sa një kali, kështu që ska rëndsi, kam shkruar poshtë, kështu që edhe ai ka shkruar diçka që ska rëndsi”, përfundoi biseden./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Për çfarë po gëzohet këshilltari i Mustafës? (Foto)

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Anija kozmike arrin në Gjithësi

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress
Skip to toolbar