LipjaniPress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

Lajme

“Jo çdo send tjetër prej asaj që ju keni planifikuar ju nuk mund të merrni asnjë nga të cilat nuk mund të rrëmbeni,” u tha ai gazetarëve në Sarajevë, ku nesër do të marrë pjesë në një samit të Kryeministrit të Ballkanit Perëndimor.

I pyetur nëse përfaqësuesit e Prishtinës do të folin për këtë temë, tha ai, “çfarë të bisedohet me ta në lidhje me të.”kurir.rs

“Ata kanë nevojë për të bërë ndonjë gjë për të na provokuar”, ka thënë Vucic, duke shtuar se ajo është e kotë për të bërë atë që bëjnë ata.

Ai gjithashtu tha se nuk ishte i sigurt se Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa doli me një vendim për konfiskimin e pasurisë, apo se nuk është e sigurt se kjo është “ideja e tij brilante”, sepse, siç thotë ai, autoritetet e Prishtinës gjithmonë shmangen kur flitet në lidhje me pronën.

“Si një goditje e stilolapsi ne tani i kemi rrëmbyer. Nuk keni rrëmbyer asgjë. Kjo është ajo që ju vetë keni shkruar nuk ka kuptim. Edhe unë mund ta shkruaj, kur të vizatoj një kali të jetë kali, dhe nuk duket si kali, më shumë si një shtëpi dhe një vezë se sa një kali, kështu që ska rëndsi, kam shkruar poshtë, kështu që edhe ai ka shkruar diçka që ska rëndsi”, përfundoi biseden./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Veseli bashkëbisedon me rininë në Prizren (Foto)

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress
Skip to toolbar