LipjaniPress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

Lajme

Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq e ka komentuar rrënimin e murit që ndodhi dje në veri të Mitrovicës.

Ai ka theksuar se me rrëzimin e këtij muri është ruajtur paqja në rajon, kurse kompleksi që do të nis të ndërtohet nesër sipas tij do jetë në përputhje me marrëveshjen e arritur ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve, transmeton lajmi.net

Sipas kryeministrit serb, kompleksi do t’i ketë të gjitha detajet që janë të nevojshme për serbët në veri të Mitrovicës.

Muri në veriun e Mitrovicës u rrënua dje, kurse për nesër është paralajmëruar ndërtimi i një kompleksi i cili sipas ministrit të Ambientit, Ferat Shala do të përmbajë lule dhe gjelbërim.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Press Lipjani

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Mogherini raporton të hënën për vizitën e saj në Kosovë

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar