Lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

Lajme Maqedoni

Kreu i Lidhjes Socialdemokrate të Maq1edonisë Zoran Zaev njoftoi se shumë shpejt do të shpalosë qëndrimin e partisë së tij për formimin e Qeverisë së re dhe për platformën e përbashkët të partive shqiptare.

Sipas tij, platforma është bërë për mandatarin që aktualisht është Nikolla Gruevski.

Zaev tha se shpreson se Gruevski nuk do të mund të formojë qeveri për shkak se shumica e qytetarëve zgjodhën ndryshime.

Facebook Comments

Related posts

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Zyra e Mogherinit: Rrënimi i murit ndihmon qytetarët e Mitrovicës Veriore e Jugore

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli