LipjaniPress

Zbulohet lista, këta janë kandidatët për deputetë nga PDK-ja

Lajme Lipjani

Listat e propozuara nga degët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për kandidatë për deputetë, po duken të jenë shumë interesante.
Dega e PDK-së në Klinë, ka propozuar si kandidat për deputetë, këta emra: Sokol Bashota, Ramush Agushi, Haxhi Ibishi edhe Xhevdet Pantina, Qamile Citakun.

Derisa dega e PDK-së në Vushtrri, ka propozuar si kandidatë që do të jenë në listën e kandidatëve për deputet, këta persona: Kurtan Kajtazi, Naim Hyseni, Xhevahire Izmaku, Qerim Selimi, Gani Imeri, Ilmi Azemi, Isa Hajrizi.

Dega e PDK-së në Lipjan, i ka propozuar këta emra si kandidat për deputetë: Shukri Buja, Selvie Halimi, Florent Hoxha, Lulzim Rrustemi, Ylber Aliu dhe Petrit Kelmendi.

Ndërsa, nga dega e partisë së Veseli, në Istog, e kanë bërë vetëm një propozim. Ai është Shasivar Haxhijaj.

Dega e PDK-së në Rahovec, si duket është përkujdesur që emrat e kandidatëve për deputetë të jenë më të veçantë. Kjo degë ka vendosur që ta propozoj për kandidat Andin Hotin – të birin e veprimtarit Ukshin Hoti dhe Beatrisa Pista–Demiri, motra e ish kandidatit të PDK-së në zgjedhjet e kaluara, i vrarë në rrethana misterioze.

Ndërkaq, të propozuarit nga dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Drenas, si kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, janë këta persona: Sala Berisha- Shala, Bislim Zogaj, Naim Bazaj dhe Shaip Muja.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton ndërtimin e trotuarëve në fshatin Konjuh

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress
Skip to toolbar