LipjaniPress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

Lipjani

Komisioni Zgjedhor ka miratuar buxhetin për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të zhvillohen në Kosovë më 11 qershor. Ky buxhet do të përfshijë shumë e afro 5 milionë eurove.

Të gjitha këto mjete do të shfrytëzohen për prodhim të materialeve zgjedhore, pagesa te vëzhguesve dhe komisionarëve, transport të materialeve sensitive, etj.

Ky propozim morri miratimin e anëtareve të KQZ’së, pasi u prezantua nga Ilir Gashi nga Këshilli për buxhet i KQZ.

Kujtojmë se Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur që më 11 qershor të mbahen zgjedhjet e parakohshme në vend. E Komisioni i Zgjedhjeve tashmë ka filluar përgatitjet për fushatën zgjedhore.

KQZ në mbledhjen e të enjtes miratoi edhe planin operacional, që nder tjera parasheh që fushata të zgjasë vetëm 10 ditë – ajo do të nisë më 31 maj si dhe do të përfundojnë më 9 qershor.

Në këtë mbledhje, anëtari i KQZ’së Betim Gjoshi, ka propozuar që KQZ t’iu drejtojë kërkesë vëzhguesve ndërkombëtarë që ti monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit. /GazetaExpress/.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress
Skip to toolbar