LipjaniPress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

Lajme

Publicisti i njohur, Halil Matosh në një prononcim për gazetën Blic ka thënë që mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme i konvenon vetëm Partisë Demokratike të Kosovës, përcjell GazetaBlic.
“Mendoj se dinamiken zgjedhore e përshpejton Partia Demokratike e Kosovës – nëse i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme – sepse grupimet tjera politike nuk kanë fuqi”, tha ai.Ai më tutje është shprehur se procedura e mbajtjes së zgjedhjeve merr kohë.

Publicisti i njohur, Halil Matosh në një prononcim për gazetën Blic ka thënë që mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme i konvenon vetëm Partisë Demokratike të Kosovës, përcjell GazetaBlic.“Mendoj se dinamiken zgjedhore e përshpejton Partia Demokratike e Kosovës – nëse i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme – sepse grupimet tjera politike nuk kanë fuqi”, tha ai.Ai më tutje është shprehur se procedura e mbajtjes së zgjedhjeve merr kohë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Musliu: UNMIK ka procesverbale ku Lumezi thotë se nuk e ka provimin e jurisprudencës

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar