LipjaniPress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

Lajme Lipjani

Pesë persona pranuan trajtim mjekësor
Raportohet se në një ndërtesë te njehsorët e rrymës ka shpërthyer një zjarr, me ç’rast kanë pësuar pesë persona.

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë dalë në vendin e ngjarjes ku gjatë intervenimit të largimit të banorëve dy zyrtarë policorë dhe tri banore viktima K-Shqiptare, kanë pranuar trajtim mjekësor.

“Zjarri është lokalizuar nga njësiti i zjarrfikësve”, thuhet në raportin e Policisë. Policia njofton se rasti ka ndodhur dje rreth orës 9:10 në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Lipjan dhe, sipas tyre, rasti është duke u hetuar.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

MURAT JASHARI ME “LIRI ATDHEUT” DYSHOHET SE KËRKOI PARA NGA BASHKATDHETARËT PËR VRASJEN E TRADHTARËVE

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar