LipjaniPress

Zogaj merr veten, tregon se në kë dyshon për sulmin ndaj tij

Lajme

Një ditë pas rrahjes brutale që iu bë nga persona ende të panjohur, Sokol Zogaj ka thënë se dyshon që motivet e këtij sulmi kanë të bëjnë me punën e tij.
Zogaj ka thënë se pret nga organet e hetuesisë që sa më shpejt të zbardhet rasti.

Motivet e rrahjes brutale, që iu bë Sokol Zogajt, kanë të bëjnë pikërisht me punën e tij.

Kështu rrëfen vetë Zogaj, një ditë pas sulmit, i shtrirë në repartin e Neurokirurgjisë në QKUK.

Ai e ka marrë veten pas lëndimeve që kishte në kokë, raporton KTV.

Thotë se prej kur është emëruar në këtë pozitë, është munduar të rrisë nivelin e sigurisë.
Ai thotë se ishin dy të rinj ata që e sulmuan në hyrjen e banesës së tij në lagjen ‘Ulpiana’.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7:00, para se të shkonte në punë, në një pjesë të errët të korridorit, duke e pamundësuar kështu identifikimin e sulmuesve.

Zogaj thotë se, për fat të mirë, mjetet me të cilat është goditur, nuk ishin metalike.

Ndërkaq, në Policinë e Kosovës, nuk kanë dhënë detaje nëse ka ndonjë të dyshuar lidhur me rrahjen brutale të Sokol Zogajt.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Haradinajt me 70 zëvendësministrat e tij

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar