LipjaniPress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

Lajme

Në Ebikon të Luzernit në Zvicër, një zviceran 34 vjeç e ka plagosur ka gjuajtur me armë zjarri një dajlë 21 vjeç nga Kosova, duke e lënë të plagosur në oborrin e një shkolle.

Të shtënat në janë dëgjuar në orën 21:45 minuta dhe menjëherë është thirrur policia. Në vendin e ngjarjes gjendeshin disa persona, në mesin e t cilëve edhe kosovari i plagosur, pëcjellë Gazeta Metro.

Policia e ka arretuar menjëherë zviceranin 34 vjeç, ndërsa prokuroria nuk ka dhënë detja të tjera për ngjarjen. Ndërkohë deri tani policia zvicerane nuk e ka gjetur asnjë dëshmitar të rastit, andaj u ka bërë thirrje publike për ndihmë me informacione lidhur me ngjarjen.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Propozohet ndalimi i importit të veturave më të vjetra se 10 vjet

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar