Lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

Lajme

Në Konferencën Vjetore të Prokurorëve të shtetit ka folur edhe zëvendësshefi i EULEX-it, Bend Thran.

Thran ka thënë se ndërtimi i besimit të publikut në gjyqësor është shumë i rëndësishëm që sistemi ti trajtojë në mënyrë të drejtë.
Thran ka thënë se sistemi i drejtësisë duhet të udhëheqet nga sistemet dhe standartet etike që njerëzit të dinë se sistemi i drejtëisë është llogaridhënës dhe sistemi është në shërbim të tyre.

Drejtësia duhet të japë llogari kur bën gabime në mënyrë që të mos e humbin besimin te njerëzit, ka thënë Thran ndër të tjera.

Facebook Comments

Related posts

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli