LipjaniPress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

Lajme

Vetura zyrtare e Gjykatës Themelore në Prishtinë ka më shumë se një orë që e ka bllokuar rrugën e cila shpie për në Klinikën e Syve në QKUK.

Qytetarë të shumtë të cilët i kanë pasur të parkuara veturat në ketë pjesë, kanë mbetur të bllokuar si pasojë e parkimit në vend të gabuar nga zyrtari i gjykatës.

Pas një orë pritje, zyrtari edhe i ka ofenduar zonjat të cilat i kanë kërkuar llogari atij për parkimin në zonën e gabuar të veturës zyrtare në oborrin e QKUK’së.

Fotot nga vendi i ngjarjes janë publikuar nga skenaristja Getoarbë Molliqi-Bojaj.

Ky është postimi i saj:

Ne QKUK tek Klinika e Syve, nje Zyrtar/e i Gjykates Themelore te Prishtines e ka parku veturen e tij/saj me regjistrim 01-677-II (gjate orarit te punes), prane dy veturave, duke ua pamundesu keshtu daljen.

Gjykata nuk po arrine me ra ne kontakt me zyrtarin ne fjale, ndersa Policia nuk ka patrolle apo Merimange.

Ne pritje jemi prej 1 ore e 10 min!

Kur vjen “zotnia” kercenon verbalisht dhe fizikisht nej grua shtatezane (mua) dhe dy zonja – zyrtari qe i quan SHKINA 3 femra, dhe bertet si kafshe. Shtet se jo mahi.

Une e kam njoftu edhe Policine, edhe Zyren per Informim te GjThP po qe ndihma te cilen e ofroi ishte ZERO – procedures kam me i shku deri ne fund, se shteti me matrapaze qe ne orar te punes jane duke bere kundervajtje nuk mbahet.

E ti zotni KI ME E PA SE KUSH JANE SHKINAT

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Njeriu Australian mbijeton duke u bllokuar për orë të tëra në një pellg me baltë e ujë (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Zaevin e shpallin shqiptar

lipjanipress

20 mijë gra të dhunuara, asnjë i dënuar (VIDEO)

lipjanipress

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Haradinajt me 70 zëvendësministrat e tij

lipjanipress

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar